پاورپوینت (شهر آسمانی۱۰۰۰ sky sity ) – دانلود از فایل معماری

فایل با عنوان پاورپوینت (شهر آسمانی۱۰۰۰ sky sity ) که از فایلهای پرطرفدار رشته معماری و از نظر دانلود دارای بیشترین میزان در نوبه خود می باشد، بصورت کاملا اختصاصی و رایگان توسط سرور های پر سرعت و قدرت سایت ما از سطح اینترنت جمع اوری شده و لینک دانلود مستقیم آن در آخر همین مطلب درج شده است
کلمه های کلیدی مرتیط با فایل پاورپوینت (شهر آسمانی۱۰۰۰ sky sity ) در زیر تکرار گشته است
پاورپوینت (شهر آسمانی۱۰۰۰ sky sity )
توضيحات مربوط به فايل پاورپوینت (شهر آسمانی۱۰۰۰ sky sity ) در زير نوشته شده است

پاورپوینت (شهر آسمانی۱۰۰۰ sky sity )

.

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود پاورپوینت با موضوع (شهر آسمانی۱۰۰۰ sky sity )

 در قالب ppt ودر۱۷اسلاید، قابل ویرایش

برشی ازمتن تحقیق:

توكيو، ژاپن

ارتفاع:۱۰۰۱ متر

براي شهري مثل توكيو وجود ابر سازه‌اي كه مشكلات تراكم جمعيت را از سر راه برداشته و در ضمن پاسخگوي تقاضا براي فضاي سبز و اداري با كاركرد بالا و همچنين رعايت مسائل زيست‌محيطي و اجتماعي باشد، امري اجتناب‌ناپذير است. با اين اوصاف وجود شهري آسماني و احداث سرزميني مصنوعي در هوا مي‌تواند راه‌حل مناسبي به نظر برسد. براي دستيابي به اين اهداف طراحان ابتدا با پايه‌اي ۳۹۶ متري كه زيربنايي معادل چند بلوك شهري است، كار را آغاز مي‌كنند و سپس باقي سازه را كه مشتمل بر ۱۴ بخش ديگر است به صورت دسته‌دسته بر بالاي همديگر بنا مي‌كنند. هر سطح همچون شهركي از اين شهر آسماني عمل مي‌كند و بخشي در مركز حلقه مثل ميدان عمومي پارك‌مانند خواهد بود كه ساكنان، مدارس و بازار گرد آن قرار گرفته‌اند. اين سازه مشتمل بر ۱۰ هزار خانه و با ظرفيت استفاده ۱۳۰ هزار نفر است. مصالح مورد استفاده شامل بتون مسلح با الياف كربني به جاي آهن براي كاهش وزن سازه و سامانه‌هاي خدمات آب و فاضلاب تو كار ساختمان كه مسوول فرآوري و احياي فاضلاب و آب مصرفي است از جمله خصوصيات بارز اين شهر آسماني به شمار مي‌رود.

فایل مشابه  دانلود کتاب باغ های معاصر چین با نام لاتین The Chinese Garden: Garden Types for Contemporary Landscape Architecture - دانلود از فایل معماری

مسائل پيش رو برای ساخت برج ها و آسمانخراشهاجنبه اقتصادی :افزايش ارتفاع ساختمان با افزايش قيمت تمام شده آن ارتباط مستقيم دارد ، هر چه ساختمان بلند تر باشد ، وزن بيشتری به زمين منتقل و منجر به گرانتر شدن هزينه ساخت پی و سازه بنا می گردد.

فایل مشابه  دانلود تحقیق مطالعات کاشیکاری سلطانيه 42 صفحه فایل ورد - دانلود از فایل معماری

سرعت باد :

علاوه بر اين در ارتفاع بيشتر سرعت باد ها بيشتر و تداوم بيشتری دارند ، در اين ميان بايد خاطر نشان ساخت كه نيروی باد در واقع و در محاسبات به مراتب مخرب تر از نيروی زلزله است و در نتيجه هزينه ايمن سازی ساختمان چندين برابر می گردد.

ساختمان های تا ۳۲ طبقه به روش عادی ومحكم ساخته می شوند ولی بنا های بلند تر به سيستم سازه كاملا متفاوتی نياز دارد.

علاوه بر اين در ارتفاع بيشتر سرعت باد ها بيشتر و تداوم بيشتری دارند ، در اين ميان بايد خاطر نشان ساخت كه نيروی باد در واقع و در محاسبات به مراتب مخرب تر از نيروی زلزله است و در نتيجه هزينه ايمن سازی ساختمان چندين برابر می گردد.ساختمان های تا ۳۲ طبقه به روش عادی ومحكم ساخته می شوند ولی بنا های بلند تر به سيستم سازه كاملا متفاوتی نياز دارد.

فایل مشابه  PDF + پاورپوینت بیوگرافی فرانک لوید رایت - دانلود از فایل معماری

در ساختمان های بسيار بلند لرزش هايی كه بر اثر باد به سازه منتقل می شود بايد به وسيله مصالح ضربه گير به كار رفته در سازه جذب و مستهلك گردد و برای جلوگيری از شكستن و خرد شدن شيشه ها در مواقع طوفانی پيش بينی ضربه گير در پنجره ها نيز الزامی است. و در این ساختمان وزنه تعادلی با وزن ۶۰۰ کیلو گرم همراه با اهرمهای خاص جهت تنظیم فشلر باد بکار رفته است.

 

 

 

 

 

دریافت فایل

اگر نياز به اين فايل داريد روي قسمت دانلود در پايين کليک کنيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *